Konské desatoro

29. března 2010 v 19:42 | Miska&Matka |  Modlitba koňa
1.Ohlodávání-přispěj svou troškou do mlýna architektury - ohlodávej stěny boxu,dvířka, ohrady nebo jakékoli jiné dřevěné předměty.
2.Čerstvá podestýlka-je naprosto v pořádku,když se vyčůráš doprostřed čerstvě nastlaného boxu.Člověk potom ví,že si ceníš jeho práce.
3.Frkání-lidi mají rádi,když na ně někdo prská.Je tvou povinností abys jim coby rodinný miláček vyhověl.
4.Řehtání-protože jsi kůň,čeká se od tebe,že budeš řehtat.Tak řehtej- a hodně.Tvůj majitel bude mít radost,až uslyší,jak hlídáš stáj a komunikuješ s ostatními koňmi.Obzvláště to ocení uprostřed noci,když sladce spí doma v posteli.Člověk totiž nezná lepší pocit,než když musí být pozdě v noci vzhůru a poslouchat to nekonečné:"ihahá,ihahá…"
5.Stravování-nezapomeň roztahat seno po celém stání,obzvlášť když je čerstvě podestlané pilinami, a pak vše důkladně promíchat.Vzniklá směs je pro tvého člověka výzvou a všichni dobře víme,jak lidi milují výzvy.Koneckonců,aspoň to tvrdili.když si nás kupovali.
6.Olizování-než začneš svého člověka olizovat,vždycky se napřed pořádně napij.Člověk má raději čistou hubu.Taky nezapomeň vlastní hlavou pečlivě vytřít místa,na nichž jsi ho předtím oslintal.
7.Vrata-jakákoli vrátka třebas jen pootevřená jsou pozvánkou k utužení kondice tvé i tvého člověka.Vrátka rozraz,a pak jen poklusávej kolem mimo dosah člověka,který zběsile běhá a snaží se tě chytit.Čím déle vytrváš,tím větší povyražení poskytneš všem zúčastněným.
8.Skotačení-jestliže při skotačení ve výběhu ztratíš půdu pod nohama,použij některého z přítomných koní,aby zbrzdil tvůj pád.a aby ses sám nezranil.Jen tak bude ten nechutný veterinář chodit k ostatním a ne k tobě.
9.Návštěvy-rychle odhadni,který z návštěvníků má z koní strach.Smýkej sebou na úvazku,hlasitě řehtej a ceň zuby směrem k této osobě.Pokud couvne a začne ječet,mrskni ocasem,podusávej nohama a jemně zarži,aby viděl,že tě opravdu vystrašil.
10.Kočky-když stojíš uvázaný,snaž se kolemjdoucí kočce přišlápnout ocas.Věci dostanou rychlejší spád!


http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama