Duben 2010

surne potrebujem desing

22. dubna 2010 v 18:34 | Koniarka Miska
prosím nejaky design s konom

Austrálsky pony

22. dubna 2010 v 14:07 | Koniarka Miska |  Plemena Koňi
Název plemene: Australský pony

Původ: Austrálie
Typ: pony
KVH: 120 - 140 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Australský pony je potomkem koní dovezených do Austrálie, především z jižní Afriky a Indonésie. Později byl křížem s Welsh Mountain Pony, Hackney Pony, arabským koněm, shetlandským poníkem, highlandkým ponym a connemarou. Poté byli přišlechťováni arabskou krví a maďarskými koňmi. Plemenná kniha byla založena roku 1931.

http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Povaha
Tito poníci jsou dobromyslní, učenliví, snaživí. Se svou přátelskou povahou se hodí zejména k dětem. Jsou také inteligentní, ohniví a vnímaví

Konstituce
Hlava je typická pro poníky, krk je ohnutý, vysoko nasazený. Hrudník je hluboký, záď mírně skloněná. Končetiny jsou krátké a pevné s dobrými klouby.
Většinou bývají bělouši nebo špinaví bělouši, mohou se vyskytnout i hnědáci, ryzáci nebo vraníci. V kohoutku mívají 120 - 140 cm.

Využití
Australský pony je všestranné zvíře s dobrými chody. Vynikají v drezúře i parkúru. Jsou vhodní pro gymkhanu a pro další hry v sedle. Mohou se využít i ve vozatajství.


http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Azteca

22. dubna 2010 v 14:05 | Koniarka Miska |  Plemena Koňi
Název plemene: Azteca

Původ: Mexiko
Typ: teplokrevník
KVH: 147 - 155 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Azteca je nové plemeno, vyšlechtěné v Mexiku roku 1972. Vzniklo křížením andaluských koní, Quarter Horse a criollo. Chov byl přísně selektivní, aby noví koně pokryli požadavky Mexičanů i mexických ciollů. Dnes se Aztecy těší ze stéle rostou obliby.

http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Povaha
Tito koně jsou inteligentní, ochotní a pracovití. Také jsou vytrvalí, odvážní, silní, mají svoji eleganci i styl.

Konstituce
Hlava je atraktivní, španělského typu. Krk je svalnatý, mírně ohnutý. Hrudník je široký, hřbet rovný a záď svalnatá. Končetiny jsou silné, pevné, s dobrými klouby a kvalitními kopyty.
Srst může mít kteroukoliv jednu barvu, v kohoutku měří 147 - 155 cm.

Využití
Aztecy jsou univerzální koně vhodní pro všechny typy ježdění. Využívají se i v tahu, v zemědělství a jako pracovní koně na farmách.


http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Angloarab

22. dubna 2010 v 14:03 | Koniarka Miska |  Plemena Koňi
Název plemene: Angloarab

Původ: Velká Británie
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 163 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák


Historie
Poměrně nové plemeno, které vzniklo křížením arabských a anglických plnokrevníků v 19. století. Obvykle se kříží arabský hřebec a anglická klisna. Tím vznikají větší a lepší jedinci, než u křížení arabské klisny a anglického hřebce. Angloarab musí mít minimálně 25% arabské krve a nesmí být křížen s jiným plemenem. V rodokmenu se musí vyskytovat pouze arabští a angličtí plnokrevníci a angloarabové.

http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Povaha
Tito koně kombinují nejlepší vlastnosti arabských a anglických koní. Jsou rychlí, vytrvalí a nenároční. Mají atletickou stavbu těla, dobře skáčou. Jsou také odolní, houževnatí a všestranní. Vynikají svou inteligencí a dobrou ovladatelností.

Konstituce
Líbiví koně s kompaktní stavbou. Hlava je jemná s arabskými rysy, někdy s mírným štičím profilem. Oči jsou velké a živé. Krk je obloukovitě klenutý. Plece jsou silné a lopatky umožňují rychlý, plynulý pohyb. Hrudník je hluboký, záď je mohutná a silná. Končetiny jsou dobře utvářené, se silnými kostmi a pevnými klouby. Kopyta jsou kvalitní, tvrdá.
Angloarabi bývají bělouši, hnědáci a ryzáci, vždy s odznaky. V kohoutku mají 155 - 163 cm.

Využití
Angloarabi jsou rychlí, vytrvalí koně a výborní skokani. To je předurčuje především pro soutěže v military. Také se uplatňují v dostizích a ostatních jezdeckých disciplínách. Ve Francii se chovají především jako olympijští koně a získali nemálo medailí.


http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz

Plavák a jeho uhorí pruh na chrbte

21. dubna 2010 v 17:40 | Koniarka Miska |  Ostatne
 Plavák je kôň so žltou, béžovú až tmavosivé srsťou a čiernou hrivou, chvostom a spodky končetin.Typický je úhorí pruh na chrbte, niekedy aj rebrovanie na nohou.Plaváci sú obvyklí, vyskytujú sa u fjordov v žltej forme, u tarpan (koníkov) v šedej.

ÚhoRí pruh na chrbte

Byt pre koňa

21. dubna 2010 v 17:19 | Koniarka Miska |  OstatnePar vysmiatich konikov

20. dubna 2010 v 18:37 | Koniarka Miska |  Ostatne

No vidíte že aj zvieratká sa dokážu rechtať :Dale až takto ...No nieje to užasne?pODLA MNA HEJ!


Rozlišenie podľa veku a pohlavia

20. dubna 2010 v 18:32 | Koniarka Miska |  Ostatne
Do jednoho roku je kůň hříbětem. Jednoroční kůň se nazývá roček. Od jednoho roku do čtyř let to jsou podle pohlaví klisnička a hřebeček. Nad čtyři roky je samice klisna a samec hřebec. Jestliže samec podstoupí kastraci stává se valachem. Díky tomu se pak lépe zvládá, ale nemůže mít potomky a využít se k plemenitbě.

Reč koní

20. dubna 2010 v 18:31 | Koniarka Miska |  Gestá koňa
Koně jsou společenská stvoření. Komunikují a vyjadřují se řečí těla. Sdělují si své nálady pomocí postojů svého těla a výrazů obličeje. Mají dobrý sluch, jejich uši se skoro pořád pohybují. Uši jsou dobrým vodítkem ke zjištění, jak se kůň cítí nebo jakou má náladu.
Snaž se pochopit, co znamenají změny ve výrazu koně. Věnuj dostatek času, abys poznal/a svého koníka. Porozumíš-li řeči koně, snadněji pak odhadneš, jak se zachová v různých situacích.
1. Spokojenost - Obličej je uvolněný, uši nejsou ani postavené, ani položené dozadu. Horní pysk je nataženější, je přetažen přes pysk spodní. Oči jsou zasněné. Tento kůň je šťastný, spokojený a relaxuje.
2. Pozornost - Uši jsou nastraženy dopředu, oči také. Nozdry jsou lehce rozšířeny a horní pysk se může mírně pohybovat, jestliže kůň vidí něco, co ho zajímá.
3. Strach - Uši jsou natažené dozadu, oči široce rozevřené a nozdry rozšířené. Jestliže je vidět bělmo očí je to proto, že je otáčí dozadu, aby viděl, co se děje za ním.
4. Ospalost - Svěšené uši padají do stran, hlava klimbá, spodní pysk trochu visí a oči jsou zpola zavřené. Tento kůň se cítí dostatečně bezpečně na to, aby snížil svou bdělost a pomalu usínal. Když usne, oči jsou zavřené, hlava ještě více poklesne a spodní pysk volně visí.
5. Hrozba - Roztažené nozdry, uši dozadu a otevřená huba, varování, že může zaútočit. Při rychlém výpadu může i kousnout. Často koulí očima, je vidět i bělmo.
6.Rozmrzelost - Zpola dozadu položené uši sevřená huba a svraštělý nos signalizují podráždění. Svraštělý nos může také značit, že koně něco bolí.

Rozvrhy hodín

20. dubna 2010 v 18:27 | Koniarka Miska |  Ostatne

štítky/menovky a 1 záložka

20. dubna 2010 v 18:25 | Koniarka Miska |  Ostatne

Vyrob si girlandu s koňmi

20. dubna 2010 v 18:24 | Koniarka Miska |  Ostatne
Budeš potřebovat:
dlouhý pruh papíru, nůžky,pravítko, děrovačku
KROK 1
Poskládej pruh papíru do tvaru harmoniky - pokud chceš dělat jen koňskou hlavu, obdélník by měl být 6 x 7 cm velký, pokud běžícího koně,pak 5,5 x 7 cm.

KROK 2

Namaluj na vrchní papír vzor, který chceš a vystřihni obrysy. Nezapomeň - nesmíš prostřihnout sklady!
KROK 3

Děrovačkou udělej otvor pro oko na hlavě koně.
KROK 4
Rozlož girlandu. Můžeš jich několik slepit dohromady, abys dosáhla požadované délky.

Návod jak nakresliť koňa 0.2.

20. dubna 2010 v 17:34 | Koniarka Miska |  Ostatne


Návod jak nakresliť koňa 0.1.

20. dubna 2010 v 17:29 | Koniarka Miska |  Ostatne
Tu som našla návod jak nakresliť koňa :)No nech sa vám páči
Tak krásny deň a tak p...

20. dubna 2010 v 17:22 | Koniarka Miska |  Môj Dennik

http://k-o-n-i-a-r-i.blog.cz
Dneska bol tak krásny deň plných zážitkov ..A ták..Nakoniec ked som sla na kone ..Zbytočne..
Prečo?Lebo tá teta o vlastní tie kone čo su v stajny prepisovala formular a omylom ma tam nezapisala!Ty kks ja som aj plakala no prišlo mi to luto čo už aj trenerke to bolo luto lebo mala plno no škoda toho ale bola taka zlata že nabuducu hodinu to budem mať GRATIS (čIžE ZADARMO)Takže až nabuducu stredu :)

Dobrá voda

20. dubna 2010 v 17:02 | Koniarka Miska |  Filmy o konoch
Země původu: ČSSR
Žánr: rodinný seriál
Délka: 7 dílů po 90 min.
Rok vzniku: 1982
Popis:
Dobrá voda je název českého sedmidílného seriálu z roku 1982 z dostihového prostředí. Jeho autory jsou Jiří Hubač a režisér František Filip, hlavním hrdinou příběhu inženýr Josef Hovora, zemědělský odborník, který chovu ušlechtilých koní věnoval celý svůj život. Seriál je zároveň sondou do rozdílných charakterů dostihových jezdců. Ústředním motivem příběhu pak boj o záchranu chovu dostihových koní, kterému konkuruje myšlenka ekonomicky výhodnějšího chovu skotu. Seriál končí happy endem v podobě dvojnásobného úspěchu na Velké pardubické.

Foto:

Zázračná záchrana bielych žrebcov

20. dubna 2010 v 17:01 | Koniarka Miska |  Filmy o konoch
Původní název: Miracle of the White Stalllions
Země původu: USA
Žánr: drama/rodinný/válečný
Délka: 93 min.
Rok vzniku: 1963
Popis:
Ředitel prestižní španělské jezdecké školy ve Vídni, založené již v 18.století, plukovník Alois Podhajsky, který byl pověřen starostí o bezpečí vzácných lipicánských běloušů, se ke konci války ocitá ve vážné situaci. S blížícími se vojsky Spojenců se jeho koně ocitají v ohrožení a když je Vídeň bombardována, rozhodne se stádo evakuovat do bezpečí. Přesvědčí německého generála Tellheima, aby mu povolil dopravit koně do bezpečí a uchýlí se s nimi na zámek ve svatém Martinu. Když dorazí americká armáda pod velením generála Pattona, rozhodne se Podhajský požádat Američany o pomoc, protože hřebci a klisny cestovali zvlášť a část stáda je v Československu.
Podhajský v obavě, aby nebylo ohroženo pokračování druhu, chce dát stádo opět dohromady a aby Pattona, který je sám fanda koní, přesvědčil, uspořádá pro něj improvizované vystoupení. Nadšený Patton slíbí pomoc...

Foto:


Divoký poník

20. dubna 2010 v 17:00 | Koniarka Miska |  Filmy o konoch
Původní název: Ride a Wild Pony
Země původu: Austrálie, USA
Žánr: dobrodružný/rodinný
Délka: 90 min.
Rok vzniku: 1976
Popis:
Středem celého příběhu je poník, kterého jednoho dne dostane malý Scotty Pirie, syn chudého australského farmáře, který musí pomáhat doma na farmě a nestíhá proto chodit do vzdálené školy. Soused mu jej věnuje, aby na něm mohl Scotty jezdit do školy, a chlapec se o něj vzorně stará. Jenže jednoho dne se ztratí a Scotty ho marně hledá. Netuší, že se zaběhl do stáda patřícího bohatému panu Allisonovi. A právě Scottova poníka si vybere Allisonova dcera Josie, dívka upoutaná na invalidní vozík, jejíž jedinou radostí jsou koně. Není divu, že když Scotty poníka přece jen najde, vypukne mezi oběma dětmi spor o to, komu poník patří, koho bude vozit a kdo se o něj bude starat...

Foto:

už zase skáčem cez mláky /kaluže

20. dubna 2010 v 16:58 | Koniarka Miska |  Filmy o konoch
Země původu: ČSSR, Západní Něm.
Žánr: rodinný/drama
Délka: 87 min.
Rok vzniku: 1970
Popis:
Moravské městečko Tlumačov na přelomu století. Malý Adam prožívá šťastné dětství v hřebčíně a překrásném okolí. Po otci, který pracuje u koní zdědil lásku k těmto zvířatům a jeho jedinou touhou je stát sa tak dobrým jazdcem jako je jeho otec. Šťastné roky však rychle pominou a zastíní je chlapcova obrna. Po dlouhém léčení v nemocnici zůstane ochrnutý na jednu nohu a bez berlí nebo vozíčku se nemůže pohybovat. Adam však zůstane věrný svému snu a s pomocí kamarádů i zásluhou své pevné vůle se vyšvihne i do sedla, čímž překvapí celé svoje okolí...

Foto: